25 інструментів для дистанційного навчання -
добірка НУШ

/Files/images/YAk-organizovano-dystantsijne-navchannya-v-kyyivskij-shkoli.-16-punktiv-e1618319765276.jpg

“Нова українська школа” зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину. Це – не виключний перелік. Найближчим часом ми напишемо про інші корисні платформи.

1.Prometheus

На платформі є близько 100 безкоштовних онлайн-курсів. Серед яких:

 • курси підготовки до ЗНО;
 • курси з англійської мови;
 • курси для освіти сучасного вчителя.

2.ЕдЕра

Тут ви знайдете 47 безкоштовних курсів на найрізноманітніші теми. Зокрема:

 • курс з механіки;
 • курс з історії“Зародження української нації”та“Історія України в історіях”(повний курс з історії України для підготовки до ЗНО);
 • курс з математики:“Арифметика, рівняння та нерівності”;
 • курс проправа людини в освітньому просторі;
 • курс з англійської;
 • курс з біології.

3.iLearn

Тут можна безкоштовно пройти онлайн-підготовку до ЗНО з основних предметів із київськими репетиторами. На платформі також є тести і відеолекції.

4.Цікава наука

Це YouTube-канал із короткими науково-популярними відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Тут ви дізнаєтеся,звідки беруться нові віруси,чи існує час насправдіічому коти так дивно поводяться.

5.Клятий раціоналіст

Ще один YouTube-канал, який пропагує раціоналізм та спирається на наукові дослідження. Тут ви знайдете відповіді як на несподівані, так і на очікувані запитання. Наприклад, чомуне треба проходити щодня 10000 кроків,що насправді відбувається, коли ви засмагаєтеічи можна посивіти від стресу за одну ніч.

6.Geek Journal

Канал, який допоможе бути в курсі справ у світі кіно, адже тут виходять огляди українських та світових фільмів. Можна поспостерігати і повчитися, як весело аналізувати і обговорювати кіно.

7.Ukraїner

Це мандри Україною, де вампокажутькраїну з неба (це відео вже переглянули більше 700 тисяч разів), познайомлять з українськимиболгарамитагорюнамиі звозять у гості до рідних містХристини Соловій,Jerry Heilтаalyona alyona.

8.Matific

Безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнитиформу).

9.#Живі письменники

Це інтерв’ю із сучасними письменниками й письменницями, де вони розповідають про дитинство, знайомлять із книжками, відповідають на запитання. До відео розроблені методичні рекомендації. У них є завдання не лише з мови та літератури, а й з математики, інформатики, дизайну та технологій і навіть образотворчого мистецтва.

Для роботи потрібно, щоб:

 • дитина подивилася ролик про письменника чи письменницю;
 • ви завантажили методичні матеріали та обирали, в якій галузі вам допомагатимуть письменники та їхні книжкові герої.

10.Куншт

Це український науково-популярний журнал. Тексти можна якчитати, так іслухатионлайн.Деякісупроводжуються відео (англійською). Стане у пригоді для учнів старших класів.

11. Щоденні завдання від освітнього дитячого табору JAMM

Відстежуйте нові завдання за хештегами#JAMMonline#JAMMDiscoveryу Facebook. Там ви знайдете кілька рубрик: “Питання дня”, “Do it yourself”,“Fun & smart”, “Movie of the day”, “Challenge yourself”, “Smart games”.

12.Duolingo

Це сервіс для вивчення англійської за допомогою інтерактивних вправ з елементами гри. На платформі одразу видно, які завдання виконано правильно, а які – ні.

13.Книга-мандрівка

Український мультсеріал, створений на основі бестселера “Книга-мандрівка. Україна” про всесвітньо відомих українців та події, про які в нас не завжди добре знають. Одна з найпопулярніших серій на каналі –“Як одесит світ від холери врятував”. Її переглянули вже майже 250 тисяч разів.

14.Childdevelop

Генератор практичних завдань, який дозволяє створювати та роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма. Наприклад, прописи, анаграми, завдання на додавання чи віднімання.

15.Отримання знань

Цей сайт створили у Вінниці спеціально для дистанційної освіти зі шкільних предметів. Щоб отримати доступ до всіх матеріалів і зберігалися результати навчання – потрібно зареєструватися.

16.Математика на Khan Academy

Це українська версія навчальних відео популярної освітньої платформи Khan Academy. Тут можна знайти уроки з геометрії, тригонометрії та алгебри.

17.У класі

Безкоштовні відеоуроки з математики від 5 до 11 класу (алгебра, геометрія і стереометрія). Формат навчання максимально наближений до реального: вчитель пояснює теми біля дошки.

18.Формула

Сайт, де можна почитати теорію з арифметики, алгебри, геометрії і тригонометрії, подивитися анімовані графіки і перевірити себе за допомогою онлайн-калькуляторів. До уроків прикріплені документи із завданнями (разом із відповідями).

19.LearningApps

Сервіс доступний англійською і російською мовами. У ньому є завдання з природничих наук, англійської та інших іноземних мов, математики, історії тощо.

20.Quzizz

Англомовний сервіс для розробки вікторин. Для роботи потрібно зареєструватися. На сайті є чимало готових україномовних тестів із різних предметів та тем.

21.Студія коду

Це – курси з інформатики для дітей 4-18 років. На платформі є відео, плани уроків і завдання. Частина матеріалів – англійською мовою.

22.OpenTheatre

Це сучасний український театр онлайн. Тут можнапобуватиза лаштунками українських театрів і подивитися вистави: наприклад,“Сто тисяч”від Театру на Подолі чи“Парадокси злочину”за мотивами роману “Злочин і кара” і розповіді Гілберта Честертона “Парадокси містера Понда”.

23.Екскурсії музеями світу (англійською)

Це можливість усім разом відправитися на екскурсію в музеї світу – добірка відGoogle Arts&Culture.

24.Відеоуроки з фізики від Павла Віктора

Викладач Рішельєвського ліцею Павло Віктор ведеютюб-канал, де публікує відео власних уроків. Так, на каналі уже є:

 • відеокурс з фізики для спеціалізованих фізико-математичних шкіл (474 уроки);
 • відеоуроки для 7 класу (86 уроків);
 • відеоуроки для 8 класу (94 уроки);
 • відеоуроки для 9 класу (34 уроки).

25.Learning.ua

Це інтерактивні завдання з математики, української, англійської для дітей дошкільного і шкільного віку (до 8-10 класу). Також тут можна потренуватися до ЗНО і пройти пробні тестування попередніх років.

У безкоштовній версії доступні тести ЗНО минулих років та по одному завданню щодня з української, англійської і математики (без доступу до правильної відповіді). За 75 гривень на місяць можна отримати доступ до всіх завдань для одного учня, а за 225 гривень – для вчителя і 35-ти учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.